۱۰ راهکار ساده برای ایجاد یک برندینگ کسب و کار کوچک

۱۰ راهکار ساده برای ایجاد یک برندینگ کسب و کار کوچک

 

چه که درباره درباره برندها و کسب و کارهای کوچک صحبت کنیم و چه درباره کسب‌وکارهای بزرگ، یک چیز قطعا وجود دارد و آن این که همه برندها با یک ایده شروع به کار می‌کنند. از این رو، دلیلی وجود ندارد که کسب و کار شما، صرف نظر از اندازه فعلی آن، روزی به یک برند بسیار موفق تبدیل نشود.

۱۰ راهکار ساده برای ایجاد یک برندینگ کسب و کار کوچک

در اینجا ده نکته وجود دارد که نحوه ایجاد یک نام تجاری برای کسب و کار کوچک خود را روشن می‌کند، حتی اگر کسب‌وکاری داشته باشید که فقط یک نفر روی آن سرمایه‌گذاری کرده باشد.

روز جهانی دیزاین

۱. منحصر به فرد باشید

شاید گفتنش راحت‌تر از انجام دادن باشد، اما این حقیقت است. برای جذب مشتریان و سرمایه گذاران بیشتر به طور یکسان، باید چیزی را ارائه دهید که بازار هنوز درباره آن نشنیده است. محصول یا خدمات شما باید آنقدر اصیل باشد که تعجب، کنجکاوی یا حتی شوک را برانگیزد. مهم‌ترین چیز این است که هیچکس نسبت به هویت برند شما بی‌تفاوت نباشد.

۲. یک لوگوی به یاد ماندنی خلق کنید

هنگامی که در مورد محصول یا خدمات اصلی خود تصمیم گرفتید، باید یک نام خوب و یک لوگوی به یاد ماندنی ایجاد کنید. برخی از شرکت‌ها تصمیم می‌گیرند این کار را بعداً انجام دهند، اما اگر زودتر خود را از دیگران متمایز کنید، بیشترین شانس موفقیت را خواهید داشت.

امروزه جلوه‌های بصری قدرتمندتر از همیشه هستند، بنابراین ضروری است که یک لوگو و هویت برند عالی برای استفاده چاپی، آنلاین و رسانه‌های اجتماعی ایجاد کنید.

طراحی لوگو

۳. مشتری ایده آل خود را تعریف کنید

زمانی که مأموریت خود را مشخص کردید، زمان آن فرا رسیده است که مخاطب هدف خود را مشخص کنید.

خود را کنجکاو نشان دهید: افرادی که قصد خرید خدمات یا محصول من را دارند چه کسانی هستند؟

چرا به آن نیاز دارند؟ چه مدت از آن استفاده خواهند کرد؟

اگر بتوانید به این سؤالات پاسخ دهید، در مسیر درستی هستید. پاسخ‌ها به شما در برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت کمک می‌کنند، یعنی اگر بدانید مشتریانتان دقیقاً چه هدفی دارند، می‌توانید سود ایجاد کنید.

۴. اجازه دهید مشتریان شما سفیر برند شما شوند

وقتی صحبت از مشتریان شد، باید به آنها به عنوان چیزی بسیار فراتر از «خریداران» معمولی نگاه کرد. شما باید آنها را به عنوان سفیران برند در نظر بگیرید، زیرا هر یک از آنها نماینده متحرک برند شما هستند.

بنابراین، ایجاد یک رابطه دوستانه و همچنین شاد و راضی نگه داشتن آنها ضروری است. اطمینان حاصل کنید که همیشه مشتریان خود را با ارائه تخفیف‌های ویژه، برنامه‌های وفاداری و غیره ترغیب می‌کنید تا از خدمات شما بیشتر استفاده کنند. به طور کلی، مردم دوست دارند به یک باشگاه تعلق داشته باشند و به خاطر کاری که انجام می‌دهند به رسمیت شناخته شوند، حتی اگر این فقط یک خرید ساده باشد.

۵. هر کاری را با کیفیت انجام دهید

کلید ایجاد یک برند برجسته کیفیت است و قابل مذاکره نیست. هر چیزی که ارائه می‌دهید، باید با افتخار پشت محصول خود بایستید. البته این بدان معناست که کیفیت باید با قیمت مطابقت داشته باشد.

مردم را با پیشنهادهای عالی خود شگفت زده کنید و آن‌ها برای اطلاعات بیشتر باز خواهند گشت. در میان انبوهی از محصولات بی کیفیت، محصول شما نفسی تازه می‌کند و راحت‌تر به خاطر سپرده می‌شود.

۶. ثابت قدم باشید

اگر واقعاً می‌خواهید وارد یک بازار شوید، کاملاً ضروری است که استراتژی برند شما قدرت سازگاری داشته باشد. در همان ابتدا، شما نمی‌توانید هر چند وقت یک بار تغییرات داشته باشید – این‌ها نشانه ضعف هستند.

علاوه بر این، شما هنوز آنقدر معروف نیستید، بنابراین باور برندی که دائماً نگرش خود را تغییر می‌دهد، سخت است. آنچه در وب سایت خود می گویید باید با صفحه فیس بوک شما مطابقت داشته باشد. به خودتان وفادار بمانید، و مردم وقتی ببینند شما به شکل مصمم در حال تجارت هستید، به سوی شما هجوم خواهند آورد.

۷- از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید

اکنون که به رسانه‌های اجتماعی اشاره کردیم، بیایید بیشتر در مورد آن بحث کنیم. نمی‌توان انکار کرد که اینستاگرام، فیس‌بوک و شبکه‌های اجتماعی مشابه در ارتقای آگاهی از برند، قدرت فوق‌العاده‌ای دارند. برای استخدام یک متخصص و وقف تبلیغات برند از طریق رسانه‌های اجتماعی، خیلی تاخیر نکنید. شروع کاری شما احتمالاً چند لایک فاصله دارد، مهم نیست چقدر ساده به نظر می‌رسد.

خدمات تدوین استراتژی های زیرساخت برند

۸. جسور و بی‌پروا باشید

در حالی که کیفیت محصول در موفقیت شما مهم است، شجاع بودن شما را بسیار سریع‌تر به مقصد می‌رساند. از بیان نظر خود و ارائه برند خود به عنوان بهترین محصول یا خدمات نترسید. اگر به پتانسیل آن ایمان دارید، اشتیاق خود را با دنیا در میان بگذارید و آن چند برابر خواهد شد.

۹. از تبلیغات چاپی استفاده کنید

اگرچه ممکن است برای برخی خیلی بدیهی و از مد افتاده به نظر برسد، تبلیغات چاپی در واقع در توسعه برند شما بسیار مؤثر است. همه عاشق دریافت هدایا هستند، بنابراین با خیال راحت لوگوی خود را روی خودکار، USB، نوت بوک و هدایای مشابه چاپ کنید. آن‌ها تجربه برند شما را به مشتریان شما یادآوری می‌کنند و امیدواریم که باعث جلب توجه مشتریان بالقوه جدید شوند.

۱۰. کپی کار نباشید

کپی کردن خیلی هم کار بدی نیست، اما به شرطی که روح کاری خود را در آن بدمید. به هیچ وجه سعی نکنید یکی از برندهای بزرگ را کپی کنید. از مقایسه بپرهیزید – دیگران این کار را برای شما انجام خواهند داد. مگر اینکه بخواهید در انبوه سایر مشاغل کوچک که به دنبال رقیب بزرگ خود هستند محو شوید.

مسلماً، زمانی که شروع به بکارگیری این ده نکته برای برندسازی کسب و کار کوچکتان کنید، متوجه خواهید شد که ایجاد یک برند برای کسب و کارتان پیچیده‌تر است. با این حال، حتی اگر ساختن برند خود چالش برانگیز و سخت است، روزی به گذشته نگاه خواهید کرد و خواهید دانست که ارزش آن را داشت.