تفاوت Ux و Ui

تفاوت Ux و Ui چیست؟

تفاوت UX و UI در تمرکز و محدوده هر یک از آنها در فرآیند طراحی نهفته است.

تجربه کاربری (UX) شامل تجربه کلی یک کاربر با یک محصول یا خدمات است. این تجربه شامل درک سفر کاربر (User Journey)، نیازها و احساسات او در طول تعاملش با برند شما می‌باشد. طراحی UX بر ایجاد تجربیات بصری، کارآمد و لذت بخش برای کاربران تمرکز دارد. طراحی UX شامل تحقیق، قالب‌بندی، نمونه‌سازی اولیه و آزمایش برای بهینه‌سازی سفر کاربر و افزایش رضایت او می‌باشد.

از سوی دیگر، رابط کاربری (UI) به طور خاص با عناصر بصری و تعاملی یک محصول یا خدمات سروکار دارد. رابط کاربری شامل چیدمان، طراحی، تایپوگرافی، رنگ و اجزای تعاملی مانند دکمه‌ها، فرم‌ها و منوها است. هدف طراحی UI ایجاد رابط ‌های بصری جذاب و کاربر پسند است که تعامل یکپارچه بین کاربر و محصول را تسهیل می‌کند. طراحان UI اغلب با طراحان UX کار می‌کنند تا از سازگاری و انسجام بین رابط کاربری و تجربه کلی کاربر اطمینان حاصل کنند.

UX و UI اجزای ضروری فرآیند طراحی هستند!

در حالی که UX بر تجربه کل نگر و قابلیت استفاده یک محصول تمرکز دارد، UI با جنبه‌های بصری و تعاملی که مستقیماً بر تعامل کاربر تأثیر می‌گذارد، سروکار دارد. UX و UI اجزای ضروری فرآیند طراحی هستند که با هم برای ایجاد محصولات موفق و کاربر پسند همکاری می‌کنند.

در ادامه این مقاله با اجزای اصلی هر کدام بیشتر آشنا خواهیم شد.

آشنایی بیشتر با (UX) برای پاسخ به سوال تفاوت UI و UX چیست؟

در این بخش به تمرکز، تحقیقات و فعالیت‌هایی که طراحان UX انجام می‌دهند، پرداخته‌ایم:

تمرکز: طراحی UX بر درک نیازها، رفتارها و انگیزه‌های کاربر متمرکز است تا یک تجربه یکپارچه و رضایت بخش ایجاد کند.

تحقیق: طراحان UX تحقیقاتی را برای شناخت بیشتر کاربر انجام می‌دهند. مانند مصاحبه‌ها، نظرسنجی‌ها و تست‌ها تا بینش‌هایی را در مورد ترجیحات کاربر، نیازهای او و موانعی که در راه رفع آن نیاز دارند (اصطلاحا به آن نقاط درد مشتری می‌گویند)، جمع آوری کنند.

ترسیم نقشه سفر کاربر: آنها نقشه سفر کاربر را برای شناسایی نقاط تماس و فرصت‌های بهبود در تجربه کاربر ترسیم می‌کنند.

 پروتوتایپ و وایرفریم: آنها قاب‌ها و نمونه‌های اولیه را برای ترسیم نقشه سفر کاربر و آزمایش بخش‌های مختلف تعامل کاربر قبل از نهایی کردن طراحی ایجاد می‌کنند.

مثال: در مورد یک برنامه بانکداری تلفن همراه، طراحان UX اطمینان حاصل می‌کنند که کاربران می‌توانند به راحتی از ویژگی‌های آن برنامه استفاده کنند. به عنوان مثال بدون سردرگمی بتوانند از ویژگی‌هایی مانند مدیریت حساب، تاریخچه تراکنش و پرداخت صورتحساب استفاده کنند.

دیزاین وایرفریم

آشنایی بیشتر با (UI) برای پاسخ به سوال تفاوت UI و UX چیست؟

در این بخش به تمرکز، عناصر طراحی و فعالیت‌هایی که طراحان UI انجام می‌دهند، پرداخته‌ایم:

تمرکز: طراحی UI بر عناصر بصری و تعاملی که کاربران مستقیماً با آنها تعامل دارند، تمرکز می‌کند. هدف طراحان رابط کاربری، زیبایی وب سایت است.

عناصر طراحی: طراحان رابط کاربری روی عناصری مانند طرح بندی، تایپوگرافی، رنگ و سلسله مراتب بصری کار می‌کنند تا یک رابط بصری جذاب ایجاد کنند. همچنین توجه می‌کنند که با هویت برند و دستورالعمل‌های سبک برند همسو باشند.

اجزای تعاملی: اجزای تعاملی مانند دکمه‌ها، فرم‌ها، لغزنده‌ها و منوها را طراحی می‌کنند و اطمینان حاصل می‌کنند که درک و استفاده از آنها آسان است.

نمونه سازی: طراحان رابط کاربری اغلب با استفاده از ابزارهایی مانند Adobe XD، Sketch یا Figma نمونه‌های اولیه را ایجاد می‌کنند تا طرح و تعاملات را قبل از اجرای نهایی تجسم کنند.

همکاری: طراحان رابط کاربری از نزدیک با طراحان UX، طراحان گرافیک و توسعه دهندگان همکاری می‌کنند تا از سازگاری و انسجام بین طراحی رابط و تجربه کلی کاربر اطمینان حاصل کنند.

مثال: در ادامه با مثال برنامه بانکداری تلفن همراه، طراحان رابط کاربری بر روی طراحی دکمه‌های بصری جذاب، منوهای پیمایش واضح و متن خوانا تمرکز می‌کنند تا قابلیت استفاده کلی و جذابیت زیبایی شناسی برنامه را افزایش دهند.

همکاری و ادغام

همکاری: طراحان UX و UI اغلب در طول فرآیند طراحی با هم همکاری نزدیک دارند، طراحان UX از تحقیقات و تصمیمات خود طراحان UI را مطلع می کند و بالعکس.

ادغام: در حالی که UX و UI رشته‌های متمایزی هستند، اما با هدف ایجاد یک تجربه کاربری یکپارچه و لذت بخش، ارتباط نزدیکی با یکدیگر دارند.

مثال: در یک پروژه ریدیزاین یک وب سایت، طراحان UX ممکن است برای شناسایی نقاط درد در رابط موجود، تحقیقات کاربر را انجام دهند، در حالی که طراحان UI از این بازخورد برای طراحی مجدد عناصر بصری و بهبود قابلیت سایت استفاده می‌کنند.

به طور خلاصه، طراحی UX بر درک نیازها و رفتارهای کاربر برای ایجاد تجربیات بصری تمرکز دارد، در حالی که طراحی UI بر طراحی رابط های بصری جذاب و کاربر پسند تمرکز دارد. با وجود تفاوت UX و UI اما آنها دست به دست هم می‌دهند. تا بتوانند محصولاتی را ایجاد کنند که کاربران را خوشحال می‌کند و نیازهای آنها را به طور موثر برآورده می‌کند.

بینش‌های جذاب درباره این سوال که تفاوت Ux و Ui چیست؟

در ادامه برخی از بینش‌های جذاب در مورد تفاوت بین طراحی UX و UI آورده شده است:

تفاوت UI و UX چیست؟ UI در  مقابل UX : تفکر طراحی + بهبود فرآیند

طراحی تجربه کاربری و رابط کاربری مانند بتمن و رابین هستند که در کنار هم برای ایجاد تجربه کاربری نهایی کار می‌کنند.

تفاوت UI و UX چیست؟  UX: The Architect of Emotion (معمار احساسات)

طراحی UX مانند معمار یک ساختمان است که با دقت طرحی را برای تعاملات کاربر ایجاد می‌کند. همه چیز در مورد درک احساسات، نیازها و رفتارهای کاربر برای ایجاد تجربیات یکپارچه و شهودی است.

UI: The Artist of Interaction (هنرمند در تعامل)

طراحی UI هنرمندی است که طرح اولیه را زنده می‌کند. او نقاشی‌های بصری پر جنب و جوشی را ایجاد می‌کند که کاربران نمی‌توانند در برابر کلیک کردن روی آنها مقاومت کنند. این کار مانند لایه‌ی زیبای روی کیک است که باعث می‌شود کاربر تجربه بصری خیره کننده و جذابی داشته باشد.

طراحی رابط کاربری

UX: The Detective of Delight (کارآگاهانی برای یافتن احساسات مثبت)

طراحان UX کارآگاهانی هستند که دائماً به دنبال کشف بینش در مورد کاربران و حل معمای چیزهایی هستند که آنها را خوشحال می‌کند. آنها از تحقیق، تجزیه و تحلیل و همدلی برای ایجاد تجربیاتی که کاربران دوست دارند استفاده می‌کنند.

UI: Maestro of Microinteractions (استاد تعاملات ظریف)

طراحان رابط کاربری مانند رهبران ارکستر هستند که هر تعامل ریزی را با دقت و ذوق هماهنگ می‌کنند. از انیمیشن ظریف دکمه شناور گرفته تا صدای رضایت بخش یک اعلان، همه جزئیات با دقت ترکیب شده‌اند تا تجربه کاربر را بهبود بخشند.

UI و UX در کنار هم: ایجاد تجربیاتی شگفت انگیز!

وقتی طراحان UX و UI نیروها را به هم می‌پیوندند، جادو اتفاق می‌افتد. آنها با هم تجربیاتی ایجاد می‌کنند که کاربران را شگفت‌زده می‌کند. این یک همکاری است که به اندازه یک سمفونی هماهنگ و به اندازه یک نمایش آتش بازی پر انرژی است.

کلام پایانی

به طور خلاصه، طراحی UX و UI دو روی یک سکه هستند که هر کدام برای ایجاد تجربیاتی که کاربران را مجذوب خود می‌کند و موفقیت کسب‌وکار را هدایت می‌کند ضروری است. آنها ممکن است تمرکزها و مجموعه مهارت‌های متفاوتی داشته باشند، اما وقتی با هم ترکیب شوند، یک نیروگاه طراحی ایجاد می‌کنند که قابل شکست نیست.

نویسنده: دکتر آرش سلطانعلی